סמכים סטנדרטים ממתכת

הסמכים אלו ה"קוביות" המודבקות על גבי השיניים. הסמכים משמשים כ"ידיות ", המאפשרות הזזת השיניים בשלושה מימדים. החוט העובר דרך הסמכים, הוא זה שמפעיל את הכוח על השיניים. בסמכים הסטנדרטים החוט נקשר לסמך באמצעות גומייה המקיפה את הסמך. הגומיות יכולות להיות בצבעים שונים ולהקנות לגשר מראה צבעוני.

נגן וידאו

סמכים בקשירה עצמית מסוג DAMON

בסמכים אלו הסמך מתוכנן כך שתתבצע נעילה של החוט ללא גומיות (בשונה מהסמכים הסטנדרטים). היתרונות ביישור שיניים בשיטת Damon : החיכוך קטן משמעותית בזמן הזזת השיניים, הכוחות המופעלים על השיניים בזמן הטיפול הינם פחותים ועדינים יותר, קל יותר לשמור על הגיינת הפה כשאין גומיות ונדרשות פחות ביקורות במרפאה בהשוואה לשיטות אחרות.

טיפול בקשתיות שקופות - Invisalign

יישור שיניים בעזרת פלטות שקופות העוטפות את השיניים. הפלטות נשלפות ועל המתרפא להרכיבן 22 שעות ביממה. ניתן לאכול ולשתות איתן. בשלב ראשון נלקחת מידה או סריקה  של השיניים והיא נשלחת למעבדה בחו"ל לצורך הכנת מודל ממוחשב של השיניים. על המודל הזה האורתודנט מתכנן את תזוזת השיניים ולפי תכנון זה מיוצרות סדרה של פלטות המוחלפות כל 7-14 יום. היתרון המרכזי בשיטה שכמעט ולא מבחינים שמתבצע טיפול בפה. הניסיון שיש לאורתודונט ביישום השיטה מהווה מרכיב עיקרי בהצלחת הטיפול.

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

שיטת Insignia

שיטה המשלבת טכנולוגיה דיגיטלית תלת מימדית, של טיפול עם סמכים חיצוניים. השיטה מאפשרת לתכנן טיפול המותאם אישית לכל מטופל מרמת הסמכים והחוטים עד לרמת מיקום הסופי של השן בפה המטופל. בשיטה זו נלקחות מידות מדוייקות של הפציינט, המידות נסרקות ונבנית הדמייה תלת מימדית של השיניים. תכנון הטיפול מתבצע ע"י האורתודונט על גבי המחשב עד לקבלת התוצאה הרצוייה. הסמכים והחוטים מיוצרים על פי התוכנית ומותאמים אישית למטופל. השיטה מאפשרת להגיע לרמת דיוק גבוהה מאוד ולקיצור זמן הטיפול. בשיטה זו ניתן להשתמש בסמכים ממתכת או מחרסינה.

נגן וידאו

סמכים פנימיים – מכשור Incognito

הסמכים מודבקים על הצד הפנימי של השיניים, כלומר הצד הפונה לכיוון הלשון ולא השפה, ועל כן אינם נראים כלל. זוהי שיטת הטיפול האסתטית ביותר הקיימת כיום ביישור שיניים!  הסמכים והחוטים מיוצרים לאחר פיתוח מודל תלת מימדי של הסגר לפי התוכנית הטיפול המתוכננת ע"י האורתודונט.

בניגוד לשמועה שבשיטה הלינגואלית משך הטיפול ארוך יותר, אורתודונט מנוסה ישלים את הטיפול בזמן הזהה לשיטות אחרות.

סמכים שקופים מחרסינה

הסמכים השקופים עשויים מחרסינה ולמרות שהם חיצוניים הם כמעט בלתי נראים על פני השן. הסמכים השקופים יכולים להיות משני הסוגים: הסוג הסטנדרטי,(בקשירה עם גומיה לחוט) או מסוג Damon (בהנעה עצמית).

כך אפשר לעבור יישור שיניים בשיטה אסתטית יותר ופחות בולטת.

נגן וידאו

בדיקה ראשונית חינם